Pierwszy sezon za nami!

Pierwszy sezon za nami!

18.11.2021

Przez dwa miesiące użytkownicy Powiatowego Systemu Rowerowego (PSR) mogli korzystać z 36 rowerów i 6 stacji zlokalizowanych w Sokołowie Podlaskim, Sabniach i Jabłonnej Lackiej. Prezentujemy kilka ciekawostek pokazujących jak wykorzystywaliście rowery podczas pierwszego sezonu.

Użytkownicy PSR spędzili na rowerach ponad 266 godzin, to ponad jedenaście dni jazdy. System działał od 1 września do 29 października, w tym czasie rowery były wypożyczane blisko 300 razy, a ponad połowa wypożyczeń rozpoczynała się na stacji Starostwo Powiatowe.

Z rowerów można było korzystać za darmo przez 12 godzin dziennie. Średnio każdy przejazd trwał 58 minut i 22 sekundy.

Wiele osób korzystało z kont w innych systemach Nextbike Polska, ale do systemu PSR przystąpiło niemal 90 nowych użytkowników. Rekordzista wypożyczał rower 75 razy.

Choć najwięcej wypożyczeń rozpoczynało się i kończyło na tej samej stacji, to najpopularniejsza trasa łączyła stacje Starostwo Powiatowe i Rolnik. Drugą najczęściej wybieraną była trasa pomiędzy stacjami Kościelna a Rolnik.

O północy 29 października stacje zostały dezaktywowane, a rowery trafiły do magazynu, gdzie będą czekać na następny sezon.